Autor Wątek: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową  (Przeczytany 4448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wto, 06 Cze 2017, 17:46:14

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
KIedyś, przeglądając forum, natknąłem się na ciekwy komentarz. Nie pamiętam kto, ani kiedy go napisał, jednak pamiętam o czym opowiadał:O zebraniu wszystkich opowiadań z forum, aby stworzyć z nich książkę. Nie wiem, na ile był na serio, a na ile nie, jednka ponawiam to pytanie: Co gdyby wszystkie opowiadania zebrać na jednej stronie internetowej?

Proszę was o wypowiedzenie się w tej kwestii. Sama strona wyglądała by, jakoś tak:



Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Wto, 06 Cze 2017, 19:30:31
Odpowiedź #1

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
 Był kiedyś pomysł wydania opowiadań w wersji papierowej, który to pomysł musiałem skrytykować. Bo tak szczerze mówiąc, to nie ma tu perełek pisarskich, chociaż znalazło by się kilka nieoszlifowanych, cóż, może nie diamentów, ale całkiem ładnych kamyczków. Z naciskiem na "nieoszlifowanych". I nie piszę tego komukolwiek na złość, bo sam opublikowałem opowiadań chyba najwięcej, po prostu nie jestem tak bezkrytyczny jak większość ludzi. Więc forma papierowa odpada, natomiast jako strona w necie? Łaj not, nic to nie kosztuje, a może ktoś zajrzy. Sam pewnie chętnie rzuciłbym okiem w takie miejsce, gdzie jest wszystko  wygodnie pod ręką i bez szukania.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #1 dnia: Wto, 06 Cze 2017, 19:30:31 »

Wto, 06 Cze 2017, 19:35:06
Odpowiedź #2

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Łaj not, nic to nie kosztuje, a może ktoś zajrzy.
No nie do końca. Owszem są darmowe domeny, ale ich problemem są wszędobylskie reklamy. Za takie "wolne" trzeba zapłacić. Co prawda niewiele (zależy od hostingu), ale zebranie takich 40, czy 50zł, mogłoby być problemem.
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Śro, 07 Cze 2017, 01:34:18
Odpowiedź #3

Offline Kadaf

  • Kapitan
  • ***
  • Wiadomości: 1 362
  • Reputacja: 145
    • Zobacz profil
No cóż Mati, jeśli chcesz założyć taką stronkę, to pewnie raczej na własny koszt, bo jakoś nie widzę masy chętnych do wyciągania portfela. Tym bardziej, że nawet swoje opowiadania przedstawione na forum uważam za dość przeciętne. Często przedstawiają całkiem niezłą inżynierkę, ale tekstowo wymagały by wielu szlifów, a ja nie do końca mam ochotę je przeprowadzać. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że są znacznie lepsze od wielu innych, przez które przebrnięcie to czasami katorga.
Ogólnie nie bardzo wiem, po co chcesz to robić, skoro można by tu na forum założyć wątek i poprosić ingwdena, żeby go jakoś wyróżnił. A nie dam głowy, czy coś takiego nie było już robione.
Rób jak uważasz, do Lema, Clarka i paru innych pisarzy, których bardzo lubię, to te nasze rzeczy się raczej nie umywają.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #3 dnia: Śro, 07 Cze 2017, 01:34:18 »

Śro, 07 Cze 2017, 02:46:53
Odpowiedź #4

Offline Drangir

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1 631
  • Reputacja: 92
  • Smok rakietowy
    • Zobacz profil
    • DeviantArt
Lem, Clarke czy wspolczesni autorzy sci-fi nie muszą publikowac opowiadań online, istnieje wiele stron które zajmują się "obrotem" amatorskich opowiadań. Obawiam się jednak że nisza tworcow opowiadań po polsku akurat do KSP jest tak mikroskopijna, że ewentualny zysk z reklam byłby ujemny ^^:

Problem przede wszystkim leży w twórcach. Filmiki są dużo łatwiejsze do strawienia i ciekawsze, a pisze kilka osób. Czy w 2017 pojawilo się cos więcej niż suchy opis techniczny jakiegoś pojazdu na forum?
« Ostatnia zmiana: Śro, 07 Cze 2017, 03:13:52 wysłana przez Drangir »
Cytat: Steven Universe
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Śro, 07 Cze 2017, 15:35:30
Odpowiedź #5

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
Ogólnie nie bardzo wiem, po co chcesz to robić, skoro można by tu na forum założyć wątek i poprosić ingwdena, żeby go jakoś wyróżnił.
No cóż, robię to głównie po to, aby nauczyć się czegoś więcej o webdeveloperce i wpisać sobie kolejną stronę w portfolio.

Wiem że tym opowiadaniom wiele brakuję - ale nie od razu Kraków zbudowano.
Moglibyście polecić jakieś, które zapadło wam w pamięć?

[Post scalony: Śro, 07 Cze 2017, 17:30:30]
Jeżeli ktoś jest ciekaw, jak wygląda strona, można ją odwiedzić pod tym adresem:
Aby zobaczyć link - ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZALOGUJ SIĘ
« Ostatnia zmiana: Śro, 07 Cze 2017, 17:30:30 wysłana przez MATI212 »
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #5 dnia: Śro, 07 Cze 2017, 15:35:30 »

Śro, 07 Cze 2017, 20:54:30
Odpowiedź #6

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
A ja sobie tak myślę, że sporo tego mojego wątku o dżetach czasowych skopałem i niepotrzebnie je rozbiłem na kilka topików. To się tak rozjechało, że aby to dokończyć, musiał bym połączyć co najmniej trzy tematy w jeden i zmienić chronologię i w związku z tym uważam, że to by była ciekawa opcja do napisania zakończenia moich zmagań z przygodą w zakrzywieniu czasowym.
Mam spory serwer i mogę wykupić domenę. Wrzucę sobie w koszty, więc nie ma problemu z miejscem.
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Czw, 08 Cze 2017, 07:48:55
Odpowiedź #7

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Cytuj
Mam spory serwer i mogę wykupić domenę. Wrzucę sobie w koszty, więc nie ma problemu z miejscem.
Dzięki ci, dobroczyńco.
Dwa pytania:
Czy ten hosting ma bazę MySQL?
Mógłbyś podać dane do połączenie ftp?
« Ostatnia zmiana: Czw, 08 Cze 2017, 13:59:48 wysłana przez MATI212 »
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #7 dnia: Czw, 08 Cze 2017, 07:48:55 »

Pią, 09 Cze 2017, 06:55:54
Odpowiedź #8

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
Jest MySQL 5.6.34
PHP 5.4.45
Jakie niby dane do połączenia ftp mam podać i dla czego?
Żeby zacząć coś uploadować, to powinniśmy wymyślić nazwę domeny, ja ją zarejestruję i zainstaluję skrypty (jakiegoś CMS'a czy co tam się dogadamy).
Nie wykupię certyfikatu SSL, więc jak komuś bardzo zależy, to robimy zrzutkę, albo trzeba się rozejrzeć za jakąś promocją.
Może najpierw nazwa portalu
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

Pią, 09 Cze 2017, 15:02:21
Odpowiedź #9

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Masz rację, trzeba zacząć od początku:
1. Aktualnie, serwis wykorzystuję napisany przeze mnie skrypt PHP. Nie jest idealny, więc można by podpiąć stronkę, pod jakiegoś CMS-a. Niestety, tutaj pojawia się problem: nie wiem w jaki sposób, zainstalować własny szablon np. pod wordpressa, a zależy mi, aby layout pozostał niezmienny.
2. Roboczo strona, otrzymała nazwę "Opowieści Kerbali" , jednak zdaję sobie sprawę że źle to brzmi. Jestem otwarty na propozycję. 
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #9 dnia: Pią, 09 Cze 2017, 15:02:21 »

Nie, 11 Cze 2017, 01:50:48
Odpowiedź #10

Offline ingwden

  • Administrator
  • Plutonowy
  • *****
  • Wiadomości: 254
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Panowie, nie chcecie do tych celów wykorzystać naszego bloga?

Nie, 11 Cze 2017, 09:03:57
Odpowiedź #11

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
W jaki sposób?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #11 dnia: Nie, 11 Cze 2017, 09:03:57 »

Nie, 11 Cze 2017, 15:04:43
Odpowiedź #12

Offline ingwden

  • Administrator
  • Plutonowy
  • *****
  • Wiadomości: 254
  • Reputacja: 18
    • Zobacz profil
Stworzę konto redaktora i gotowe. Najpiej pisać na priv.

Pon, 12 Cze 2017, 14:41:46
Odpowiedź #13

Offline MATI212

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Robson, żyjesz?
Kiedyś myśleliśmy że to niemożliwe... aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział i to zrobił.

Reklama

Odp: Zebranie wszystkich opowiadań z forum na jedną stronę internetową
« Odpowiedź #13 dnia: Pon, 12 Cze 2017, 14:41:46 »

Czw, 15 Cze 2017, 01:30:11
Odpowiedź #14

Offline Robson

  • Sierżant
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 22
    • Zobacz profil
    • Opowieści Kerbali
Luzik, jestem najebany, ale żywy.
Co się tyczy propozycji Ingwdena, to jest bardzo rozsądna, ale jak chcesz, to możemy rozmawiać o oddzielnym serwerze.
Jak by co, to zapodawaj na priv.
Robson Kerman - Profesor Orbitologii Teoretycznej. Zabójca Piwo Grillsa Kermana zwanego Niedźwiedziem z Eve.
Jego oficjalnym guru jest Sobol - budowniczy wspaniałych części rakiet.

 

Forum - Trup

Zaczęty przez Rambler.

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1709
Ostatnia wiadomość Sob, 20 Kwi 2019, 16:23:09
wysłana przez mrdzarek
Wspieranie forum bitcoinami

Zaczęty przez Hipekhop

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2720
Ostatnia wiadomość Wto, 06 Sty 2015, 20:06:03
wysłana przez DragonsNightmare