Kerbal Space Program Forum | Polska Społeczność Gry
Ogólne => Aktualności => Wątek zaczęty przez: Raynus w Pią, 04 Kwi 2014, 13:17:58
-
Wydzielony temat do rozmów o patchu .23.5
-
Nie wiecie czy zostaną wydane jakieś bugfixy do tej wersji czy wejda dopiero w .24?
-
U mnie gra jest stabilna i nie mam żadnych anomalii. Czy zrobiłeś czystą instalację gry? Jeden bugfix już został wysłany w dniu release.
-
U mnie działa płynnie jak nigdy, jednak na mapie orbity orbita straszliwie mi skacze.
-
A to stary problem, gdy planuję manewr i bawię się znacznikiem, to ustawiam WARP x5.
Ogólnie problem ten pojawia się gdy różnica między apoapsą a periapsą jest dosyć mała, a sam pojazd jest mało stabilny.
Coś ode mnie o 0.23.5
Plusy:
- optymalizacja; znaczący wzrost fps przy ogromnych instalacjach
- asteroidy; chociaż są ze styropianu i niektórych holowanie jest prawdziwą udręką to możliwości jakie one dają, co można z nimi zrobić rozwijają grę. Sam hak do nich może być uzyty na milion innych sposobów
- nowe 3,75 m części; koniec z ogromnymi i parto-krakeno-gennymi gigaszparagami. Ładne, potężne, z ślicznymi efektami cząsteczkowymi silniki, nie OP jak się okazuje, pomagają bez większych komplikacji wynieść duże ciężary na orbitę. Co ciekawe, od patcha nie używałem mainsaili...
- nowy system łączeń, lepiej się wszystko trzyma, mniej potrzeba strutów by niektóre wynalazki z głębi umysłów się nie rozpadły. Ale jak pisałem w wątku o 0,24 system ten nie rozwiąże problemów z wooble wooble i kreacjami zachowującymi się jak Tacoma Bridge.
- tweakowalne światła; tego już nie trzeba przedstawiać, nawet światła w kółkach do samolotów też :)
- flagi - możemy je umieszczać na przewidzianych przez twórców częsciach, szkoda, że nie na większości
- manewry, przyciski +/- 1 orbita, obsługa za pomocy rolki
- warp w SC i TS; nareszcie
- LES; czyli gdy Ci kraken nie sprzyja, to możesz dać mu w ryja, ratując przy tym Kerbale ;)
- zapomniałem o jednym z lepszych ficzerów: quicksave w atmosferze. :D
Minusy
- ustawianie kolorków świateł tylko w VAB i SPH
- dziwaczne bugi z cieniami na asteroidach (może wina mojego Baalputera)
- jak coś mi się rzuci w ślipia to dodam.
-
Ja gram na czystej wersji kerbali i mam w ciul bugów, nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.
-
Minusy
- ustawianie kolorków świateł tylko w VAB i SPH
To akurat ma sens. Chcąc zmiany koloru tych świateł, które są teraz w grze, np. na orbicie, wymagałbyś czegoś, co w realnym świecie byłoby mechanizmem przechowującym 9261 (bo tyle jest kombinacji świateł, wyjaśnienie niżej) szkieł/żarówek o różnych kolorach, który zmieniałby aktualnie zamontowane części na każde twoje żądanie.
Wyjaśnienie liczby 9261:
Przy ustalaniu kolorów mamy trzy wartości: R (czerwony), G (zielony) i B (niebieski). Każdy z nich w zakresie od 0 do 1 ze skokiem 0.05, więc możliwe wartości dla każdego koloru to 0, 0.05, 0.1, 0.15, ..., 0.85, 0.9, 0.95, 1.
Matematycznie rzecz biorąc, ilość tak oddalonych od siebie elementów w zakresie od 0.05 do 1 jest równa 1 / 0.05 = 20, do tego wartość zerowa. Razem na każdy kolor przypada 21 różnych możliwych wartości, a ponieważ kolorów jest 3, ilość kombinacji jest równa 213 = 21 * 21 * 21 = 9261.
I teraz wyobraź sobie, że przy każdej podczepionej lampie musi gdzieś być jeszcze 9260 innych elementów o dosyć podobnych wymiarach oraz dodatkowo mechanizm, który na twoje żądanie określonego koloru znajdzie wśród tych prawie 10 tysięcy elementów jeden odpowiedni i ci go wstawi. Już samo zmieszczenie nie wchodzi w rachubę - weź pierwszą z brzegu swoją rakietę z gry i w pobliżu każdej lampy wstaw 10 tysięcy innych.
No i warto przypomnieć, że Felipe Falanghe w jednym z dostępnych na tej stronie wywiadów podał: "to zakrawa o realia science-fiction". Nie było to o tym temacie, ale to zdanie pozwala z logicznego punktu widzenia stwierdzić, że autorzy gry starają się, aby była ona mimo wszystko jak najbardziej realna.
Jeszcze coś dodam: Aby zmieniać kolor w locie, przydałoby się wprowadzenie specjalnych lamp, jak np. mapy LED. Gdyby czysto teoretycznie jeden element lampy składał się z 24 diod LED, po 8 na każdy z kolorów składniowych (co jest bardzo proste - na dużych ekranach reklamowych taka mapka jest przez ludzkie oko uznawana za pojedynczy punkt), to ta mapa mogłaby świecić w 16777216 kolorach (wszystkie z zakresu RGB), można by było również zmieniać kolor w trakcie lotu (byłoby to realne i jest wykonywane już teraz na znacznie większą skalę - ekrany reklamowe). No i warto dodać, że ludzkie oko widzi około 10 milionów kolorów, więc te prawie 17 milionów będzie aż nadto wystarczające.
-
No więc właśnie ShookTea, sam sobie wyjaśniłeś jak zrobić, by lampy świeciły na dowolny kolor. Poza tym zważ jedno, lampy w Kerbalach są GIGANTYCZNE. Średnicy nie wiem, pół metra? Nie powiesz mi, że w tak ogromną obudowę nie zmieścił byś jakiegoś gadgetu zmieniającego barwę, czy to ledami, czy to pryzmatem, albo jeszcze jakimś innym ustrojstwem. Więc się nie zgadzam jakoby było to niemożliwe.
-
Poza tym istnieją diody RGB, które mogą świecić każdym kolorem i są maleńkie.
-
Każda żarówka może świecić wszystkimi kolorami, wystarczy że podepnie się żarówkę czy lampę pod falownik i można uzyskać każdą barwę.
-
Przede wszystkim żarówka nie zaświeci Ci na inny kolor, najwyżej ją spalisz przez zbyt wysoką częstotliwość. Żarówka daje światło, ponieważ żarnik się żarzy, jak sama nazwa wskazuje :).
Jeżeli zaś chodzi o diody LED, to nie wiem kto Ci powiedział taką bzdurę. Falownik pozwala uzyskać prąd przemienny o wybranej częstotliwości i nie wiem czy wiesz, ale diód na prąd przemienny się NIE PRODUKUJE. Jeżeli zaś z rezystorem podepniesz diodę LED do napięcia przemiennego, to zacznie mrugać z wybraną przez Ciebie częstotliwością. Czemu? Bo dioda LED to ciągle dioda - ma kierunek przewodzenia i kierunek oporowy, w jedną stronę przewodzi, w drugą nie. Długość fali światła nie jest w żaden sposób zależna od parametrów prądu. Nie lubię jak ktoś pierdoły pisze.
Użycie zaś diód RGB byłoby marnotrawstwem przestrzeni i mocy. Jak już, to lepiej to rozwiązać tak jak przy stołach chirurgicznych, gdzie wśród zwyczajnych diód LED są segmenty niebieskich, różowych i chyba zielonych. Tylko po co to w kosmosie? :D
-
Nigdzie nie pisałem że można kolor diody zmienić za pomocą falownika a żarówka nie daje światła przez żarzenie się żarnika tylko przez wytwarzanie fali elektromagnetycznej o takiej częstotliwości że widać światło.
-
żarówka nie daje światła przez żarzenie się żarnika tylko przez wytwarzanie fali elektromagnetycznej o takiej częstotliwości że widać światło.
Dijm, człowieku...
Fala elektromagnetyczna nie powoduje tworzenia światła. Fala elektromagnetyczna JEST światłem. Fala elektromagnetyczna (a więc światło) jest tworzone przez żarzenie się żarnika.
-
Falę elektro-magnetyczną wytwarza żarnik podgrzany do odpowiedniej temperatury. Nie bez przyczyny drut jest wolframowy, ma duży opór, przez co się ostro nagrzewa, a jednocześnie jest trudno topliwy. Polecam poczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_cieplne
-
Nie zapominajcie moi drodzy, że światło białe jest rozszczepialne :D
Zakończmy ten offtop :)
Bo inaczej zaraz rozmowa przejdzie na filozoficzne rozważania nad istotą kolorów w pojmowaniu kultury obserwacji żuków gnojarzy. :)
(http://i.imgur.com/6j9mRn7.png)
-
Wreszcie zorganizowałem trochę czasu żeby pograć w 0.23.5 I zmiany jakie najbardziej mi się spodobały to dopracowanie punktów manewrowych a najbardziej w nich podoba mi się to że teraz podczas planowania transfer z Kerbinu załóżmy na Müna to gdy scentrujemy na niego widok pięknie pokazuje się orbita jaką będzie poruszał się statek gdy wejdzie w jego strefę wpływów do tej pory mogłem to zobaczyć tylko przy pomocy Mechjeba. Następną fajną rzeczą jest modyfikacja napędu RCS mianowicie w aktualnej wersji gdy nie jest aktywny żaden silnik to gdy otworzy się przepustnice napęd RCS zaczyna działać jak silnik odpalając swoją moc w przód jak robią to wszystkie inne silniki w KSP niby mała rzecz a mnie niezmiernie cieszy. Nie bardzo podoba mi się opcja że można wielką kilkudziesięciu tonową asteroidę łapać na jakiś lich harpun nie jest to zbyt możliwe pomijając nawet fakt że nie wszystkie asteroidy to lite głazy
-
[...] Fala elektromagnetyczna JEST światłem. Fala elektromagnetyczna (a więc światło) [...]
Muszę Cię zasmucić i zmienić Twój światopogląd. Fala elektromagnetyczna może być światłem, ale wcale nie musi. Ogólnie jeśli takowa fala ma odpowiednią długość to widzimy ją jako światło, ale fale elektromagnetyczne to również: fale radiowe, mikrofale, podczerwień, ultrafiolet, rentgen, gamma i być może jeszcze jakieś, których nie ma na wiki.
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/EM_Spectrum_Properties_pl.svg/675px-EM_Spectrum_Properties_pl.svg.png)
-
UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! POZOR!
Zgodnie z wątkiem na międzynarodowym forum wraz z 0.23.5 dodano możliwość zapisywania własnych save'ów i ich odczytywaniu dowoli.
Wystarczy ALT+F5 by zapisać quicksave'a wg własnej nazwy i ALT+F9 by go wybrać z listy...
Czemu SQUAD tego nie anonsował... Ten kto miał to upublicznić zakrztusił się tortillą i zapomniał??
Żródło:
http://forum.kerbalspaceprogram.com/threads/75832-0-23-5-Unknown-Feature-Discovery%21%21%21
Sprawdzałem, działa.
-
Dirkuu skończmy ten offtop.
W ostatnią wersję jaką grałem była ta w której doszły badania i to całe drzewko z tymi częściami, czy zdobywanie punktów nauki zostało jakoś zmniejszone czy nie bo jakoś trudniej mi się je zdobywa i nie mówię tu od usunięciu możliwości spamowania wysyłania danych.
-
Pośmialiśmy się, teraz wracamy do tematu. Koniec off-topu, panowie.
-
Michał - naukę zmieniono w poprzedniej wersji. Po szczegóły odsyłam do tematu o 0.23 i oficjalnej strony gry.
-
Zainstalowałem patcha wczoraj i z przyjemnością potwierdzam dużą poprawę w optymalizacji. Sprzęt ma dobry, ale gram na dość wykręconych ustawieniach w 1920*1200 i blisko Kerbina zawsze miałem odczuwalny spadek FPSów, nie ważne jaki pojazd był w użyciu (sam Kerbin mocno obciążał). Teraz jest o niebo lepiej - nawet nie odpalałem żadnego frapsa, ani nic, ale na oko widać, że ilość FPSów skoczyła znacznie. Dobra robota :)
-
Gdy wychodzę kerbalem do EVA zapiszę i wczytam ten save, albo zmienię pojazd kerbal zastyga w bezruchu i przestaje być aktywny. Zauważyliście ten denerwujący bug, czy to tylko u mnie? Wkurzyłem się, bo zaciął się po Extreme EVA na Minmusie.
-
Owszem, ten bug jest obecny i dość irytujący, dlatego nie zostawiajcie swoich kerbali poza pojazdami.
-
@up
O, a chciałem zrobic focie w przestrzeni kosmicznej sześcioma kerbalami i zapisac by sobie dryfowały, a potem randez-vous statkiem i powrót.
No cóż, dziękuje za informacje o bugu :)
-
Oj to oznacza że w save PMB należy przed przesiadką wsadzić wszystkie Kerbale do pojazdów w bazach! Dzięki Metal! Uratowałeś projekt! :D
-
Drobiazg. Ciekawe czy squad o tym wie? I ile jeszcze bugów wkradło się do nowej wersji?
-
Po przyczepieniu 6 sond i jednego statku do asteroidy E czasem dochodziło do dziwnego rezonansu i...
(http://i.imgur.com/yrWzNPr.jpg)
-
Wyłapałem buga. Baterie słoneczne na Minmusie równie dobrze jak w dzień działają też w nocy. Po prostu skierowują się cały czas w stronę słońca i pomimo, że zasłania je milion ton zielonego kamlota, to bateriom nijak to nie przeszkadza w odbieraniu energii.
-
Realizm nijaki, ale nam to na rękę, jeżeli chodzi o pobieranie energii.
-
To żeś błysnął Steve.... Gdybym ja nie chciał realizmu, a za to chciał żeby mi wszystko było na rękę, to bym nie grał w KSP, tylko w Mario Carts albo jakąś inną bzdetę.